Strona współfinansowana w 85% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 5% z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Język Polski

Polsko-Słowackie uroczysko

Trochę o historii

Budowę tej świątyni ukończono w 1937 roku. Jest to czwarty kościół w Kamienicy, ale pierwszy murowany. Poprzednie spłonęły. Zbudowany został w stylu eklektycznym, a hełm kościoła stanowi nawiązanie do stylu barokowego. Ołtarz główny bardzo prosty, w tej prostocie jednak tkwi jego unikatowe piękno. Zdobią go rzeźby przedstawiające scenę Przemienienia Pańskiego. Natomiast ołtarze boczne zdobią figury wykonane przez Leona Strządala.

Jak jest dzisiaj?

Obecnie w skład parafii oprócz Kamienicy wchodzą dwie okoliczne miejscowości: Zasadne i Zbludza. Parafia gromadzi 4.400 katolików nad którymi od 2006 r. sprawuje opieką duszpasterską Ksiądz Proboszcz Jan Betlej.

 

Przy parafii działają grupy modlitewne, które chętnie współpracują. Co roku odbywa się też piknik parafialny, na którym wspólnie się bawimy.

Msze Święte

 • Dni powszednie: 7:00 i 18:00
 • Niedziela i święta: 7:00, 9:00, (10:00 - Kaplica w Zasadnem), 11:30 oraz 16:00.
 • W każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
  o godz. 17:30. (w okresie zimowym o godz. 16.30).
 • W  każdy  I  piątek  miesiąca  rano  i  wieczorem  Msza  Święta  ku czci Najświętszego  Serca  Pana  Jezusa (w kaplicy w Zasadnem rano
  o godz. 7:00), a w I soboty miesiąca wotywa o Niepokalanym Sercu NMP.
 • W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w  piątki  o godz. 17:30  (w kaplicy 
  w Zasadnem  o godz. 16:00) i w niedzielę o godz. 13:15:  "Kalwaryjska Droga Krzyżowa"; o godz. 15:00:  Gorzkie Żale.
 • Nabożeństwa  okolicznościowe  majowe i październikowe  pół godziny  przed wieczorną Mszą Świętą, a czerwcowe i roraty na wieczornej Mszy Świętej.
Rozmiar czcionki
Kontrast