Strona współfinansowana w 85% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 5% z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Język Polski

Polsko-Słowackie uroczysko

Niezwykły talent

Ignacy Gromala to niezwykły człowiek o niezwykłej pasji i wielkiej miłości do swojej Małej Ojczyzny. Od lat rzeźbi w drewnie postaci i sceny sakralne i ludowe. Można też u niego zamówić niezwykły, spersonalizowany prezent zaklęty w lipowym drewnie. Prace powstają według własnego wzoru autora, a wszystko zaczyna się od zwyczajnego kawałka drewna, w którym artysta widzi „duszę” i za pomocą sprawnych dłoni wydobywa niezwykłe kształty.

Pracownia

Kiedy przestąpisz próg pracowni pana Ignacego, będziesz zdziwiony. Skromny, drewniany budynek nie wygląda na mogący pomieścić tyle dzieł sztuki! Na ścianach brakuje już miejsca, zewsząd spoglądają drewniane figury. Są wśród nich święci i zwykli ludzie, górale i góralki. Płaskorzeźby często opisane są dowcipnymi sentencjami... Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny lub jakąkolwiek inną okazję? Tutaj na pewno go znajdziesz!

Dane kontaktowe

  • Kamienica 482
  • 34 - 608 Kamienica
  • tel. 18 33 23 789
Rozmiar czcionki
Kontrast